Biatlonový areál

Úprava tratí

Aktuální informace ze střelnice a lyžařských tratí můžte sledovat na facebooku 

Upravujeme podle aktuálních sněhových podmínek. Skůtrem a válcem je upravené okolí kolečka, Jindřichovské louky a cesta ze sádek, Maxov, Bramberk, Lučany, Josefův důl a Kaplička.

Osvětlení je zapnuto od přibližně od 17:00 do 21:00

Tratě

Pro závody a tréninky využíváme 5 standardních okruhů v délkách od 850 m do 3000 m. Tratě jsou v šířce 6 m, červený, oranžový a černý okruh je zasněžen technickým sněhem. Tratě jsou v zimním období upravovány rolbou PistenBully 100 a jsou přístupné nejenom vrcholovým sportovcům, ale také široké veřejnosti. Ve večerních hodinách je možnost lyžovat za umělého osvětlení. V letních měsících je zde možné trénovat na kolečkových lyžích na 2 km dlouhém asfaltovém okruhu (Všechny návštěvníky prosíme o dodržování Provozního řádu kolečkové dráhy).


 Profily závodních tratí

Asfaltový okruh pro kolečkové lyže

1,75 km - převýšení 47 m - max. stoupání 13 %

Jizerská lyžařská magistrála

S přispěním města Jablonec nad Nisou, Libereckého kraje a obce Josefův důl upravujeme část Jizerské magistrály mezi Jabloncem n. N. a Kapličkou v Hraběticích. Dále upravujeme napojení do Josefova Dolu (Horní Maxov) a sedla mezi Hornim a Dolním Maxovem (Hotel Maxov). Tratě upravujeme naší rolbou PistenBully 100 jak pro klasickou techniku, tak i pro bruslení. Vzhledem k tomu, že trať je používána v obou směrech, je třeba věnovat zvýšenou pozornost ve sjezdech a zúžených místech. Typickým představitelem takovéhoto "nebezpečného" místa je pověstný Tobogán, který je vyznačen červeným písmem na plánku. Dále trať přechází na třech místech přes silnici. Upozorňujeme, že auta mají rozhodně přednost a že silnice jsou sypány štěrkem. Proto je zutí lyží silně doporučeno!


  • Sádky - Kaplička je 8,2 km
  • Odbočka do Dolního Maxova 2,5 km
  • Odbočka k Hotelu Maxov 1,2 km
  • Odbočka do Josefova dolu 3 km + 2km kolečko